fbpx
Analiza sylwetki

Analiza męskiej sylwetki, czyli jak dobierać ubrania do swojej budowy ciała

By prezentować się dobrze, trzeba być świadomym budowy swojego ciała, jego wad i zalet. Dobór odpowiednich ubrań umożliwi ukrycie niedoskonałości sylwetki i wyeksponowanie atutów. Doskonały wygląd wpływa na poprawę samooceny. A jeśli jesteśmy pewni siebie, inni odbierają nas za osoby kompetentne i godne zaufania. Dlatego przygotowanie stylizacji biznesowych, casualowych i okolicznościowych musi poprzedzać zarówno analiza kolorystyczna, jak i analiza męskiej sylwetki. Tylko wtedy stylista męski będzie w stanie zaproponować zestawy ubrań, które ułatwią pracę nad własnym wizerunkiem.

Poznaj swój typ i przestrzegaj zasad ubioru

Poznaj swój typ i przestrzegaj zasad ubioru

Celem analizy sylwetki jest określenie typu budowy ciała. Kiedy już dowiesz się, jaki rodzaj sylwetki prezentujesz, otrzymasz od męskiego stylisty wskazówki dotyczące elementów garderoby. Stosowanie się do porad i zasad ubioru pomoże Ci prezentować się doskonale w każdej sytuacji. A kiedy nabierzesz już pewnej samodzielności w doborze ubrań, będziesz mógł tworzyć swoje własne stylizacje.


4 podstawowe typy męskich sylwetek:

  1. Jabłko - cechami charakterystycznymi sylwetki typu O są: wystający brzuch, dobrze zbudowane ręce i nogi. W stylizacjach przeważają proste, klasyczne fasony pozbawione wzorów. Należy unikać ubrań zarówno zbyt ciasnych jak i zbyt obszernych.
  1. Gruszka - mężczyźni o tym typie budowy najczęściej posiadają wystający brzuch. Poza tym budowa ciała jest niemal idealna. W stylizacjach biznesowych dominują outfity wysmuklające sylwetkę - marynarki o delikatnie poszerzonych ramionach z taliowaniem.
  1. Trójkąt - szeroki tors, zgrabne nogi, szczupłe biodra posiadają panowie o typie sylwetki V. Atletyczna budowa ciała nie stanowi wyzwania podczas tworzenia stylizacji. Idealne proporcje pozwalają na eksperymentowanie ubiorem.
  1. Ołówek - panowie o takiej budowie są wysocy, szczupli i proporcjonalni. Muszą uważać na fasony ubrań, które dodatkowo mogłyby wydłużać ich sylwetkę - obcisłe spodnie i koszulki. Mężczyźni w typie I wyglądają zawsze młodo i chłopięco, więc stylizacje opierają się na wyborze ubrań dodających powagi.

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
skype
11 2530 0008 2007 1071 0169 0001
irek bottom