fbpx
Blog

Dobór skarpet

Dobór skarpet

Odpowiednio dobrane skarpety dopełnią naszą stylizację świadczą o naszym wyczuciu stylu, mogą być przysłowiową kropką nad i wprowadzić nutkę ekstrawagancji. Źle dobrane mogą ją zepsuć. Omówimy kolor, długość, grubość i kiedy chodzimy bez nich.

KOLOR

Jak dobierać skarpety? Wiele osób zadaje sobie to pytanie. Mamy dwie zasady klasyczne w doborze skarpet: pierwsza: dobieramy je do koloru spodni, druga: do koloru butów. Dobór do koloru spodni pozwoli nam wydłużyć optycznie linię nóg, – co dla osób niskich, które chcą sobie dodać kilku centymetrów może się okazać cenną informacją. Inna zasadą jest dobór koloru skarpet do jednej z części garderoby: swetra, marynarki, krawata, poszetki. Przez takie połączenie uzyskujemy efekt harmonii naszej stylizacji oraz gwarantujemy ucieczkę od nudy. Polecam poeksperymentować. Dotyczy to skarpet gładkich zestawianie wzorów jest już zadaniem trudniejszym.

Jeszcze coś na temat skarpet białych i czarnych. Ani jedne ani drugie nie są uniwersalne. Jeśli masz ubrane białe skarpety to za pewnie uprawiasz właśnie sport albo masz na sobie ubrany biały garnitur i białe buty wtedy wszystko gra. Czarne można ubrać do czarnych butów szczególnie, jeśli i spodnie są czarne, poza tym czarne szybko się spierają tracąc kolor.

DŁUGOŚĆ / KIEDY BEZ SKARPET

Skarpety powinny mieć odpowiednią długość tzn. nawet w pozycji siedzącej, gdy nogawka się unosi, blada męska łydka nie powinna być widoczna. Niektóre modele mokasynów najlepiej wyglądają bez skarpet, ale jeśli nie jesteśmy przyzwyczajeni do noszenia butów bez skarpet poszukajmy odpowiednich skarpet letnich, krótkich, ale żeby tylko nie wystawały z butów. Sandały są obuwiem odkrytym, czyli nosimy je bez skarpet.

GRAMATURA / Z JAKIEGO MATERIAŁU

Do garniturów i spodni eleganckich wybieramy skarpety cienkie np. z cienkiej bawełny lub jedwabne. Do spodni typu chino, dżinsów i sztruksów grubsze skarpety matowe bawełniane lub wełniane. Domieszki syntetyczne powodują, że skarpety są lepiej dopasowane i nie odkształcają się – tylko nie za dużo % tej domieszki – stopa musi w obuwiu oddychać.

dobór skarpet
dobór skarpet
dobór skarpet
dobór skarpet
dobór skarpet
dobór skarpet
dobór skarpet
dobór skarpet
 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
skype
11 2530 0008 2007 1071 0169 0001
irek bottom